TOPNATUR expanduje do zahraničí

topnatur expanduje
topnatur expanduje

Výrobce rostlinných nápojů TOPNATUR posiluje expanzi do zahraničí

Potravinářská společnost TOPNATUR s.r.o., která je jedním z největších výrobců rostlinných nápojů, ovesných koupelí a produktů zdravé výživy v České republice a na Slovensku se chystá posílit své vztahy se zahraničím. Hlavními lákadly pro export jsou nové Probio kaše a veganské produkty.

Primární odbyt sortimentu společnosti se zaměřuje na instantní rostlinné nápoje bez lepku a laktózy, které si oblíbili zákazníci hlavně v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rakousku, Srbsku a Pobaltí. Společnost těží hlavně z faktu, že ve světě roste zájem o bezlepkové a bezlaktózové potraviny, instantní produkty a zdravou stravu. Nejsilnějšími partnery TOPNATURU jsou společnosti z Ruska a Velké Británie, pro něž firma vyrábí privátní značky produktů. Exportní manažeři každoročně navštěvují ruské partnery osobně a prohlubují vztahy s touto exportní zemí s velkým potenciálem. TOPNATUR neustále sleduje vývoj konkurence, snaží se vylepšovat své receptury a jednoznačně má co nabídnout.

Probiotické kaše pronikají na východ a Balkán

Zájem o novinku na trhu, mezi niž patří Probio kaše, projevili také exportní partneři z Řecka a Srbska. Nutričně vyvážené Probio kaše obsahují 6 probiotických kmenů, vitamíny s minerály, vlákninu a probiotika. Jsou chutnou snídaní pro všechny včetně sportovců. Exportní země si potrpí na kvalitní suroviny a certifikované výrobní procesy. Společnost TOPNATUR neusíná na vavřínech a oproti své konkurenci vyvíjí další nové produkty splňující evropské standardy.

V plánu je i nová veganská řada

Velký potenciál společnost spatřuje i v nabídce produktů pro vegany. Tato menší skupina obyvatelstva, která se rozhodla pro stravování bez masa, mléčných výrobků a živočišných produktů se rapidně rozrůstá a jen v Německu každým dnem stoupá počet veganů a vegetariánů o 2 000. „Vegetariánská a veganská kuchyně zdaleka není odmítavá k požitkům a už vůbec neznamená odříkání. Chceme našim zákazníkům nabídnout různé rostlinné alternativy a zpestřit tak jejich jídelníček o kvalitní produkty, které nejsou testovány na zvířatech, neobsahují geneticky modifikované suroviny a jsou vyráběny v souladu s přírodou.“, zmiňuje jednatel slušovické společnosti Jaroslav Janů. TOPNATUR již své produkty v Německu jako veganské velmoci nabízí a mezi hlavní plány do budoucna patří expanze do UK a východních států, kde si veganství také pomalu získává své příznivce.

Článek naleznete také na ZlinDnes.cz zde

Copyright © TopNatur | Realizace ImperialMedia s.r.o. 2015