Hodně smutná statistika
Je známým faktem, že v České republice je nejvyšší výskyt rakoviny tlustého střeva a konečníku na světě. Každý rok je tato nemoc diagnostikována u více než  8000 Čechů a asi 4 000 lidí u nás na tuto nemoc za stejnou dobu zemře. Otázka, proč se pyšníme tak smutným fenoménem, zaměstnává množství odborníků. Jasná odpověď zatím neexistuje. Jisté je, že naše střeva by určitě lépe fungovala, kdybychom se správně stravovali a dbali na svůj životní styl. Realita je však od ideálu hodně vzdálená. Většina z nás se stravuje zdravě jen občas. Těžká jídla (nejlépe obohacená o pořádnou dávku glutamátů), nezdravé nápoje plné cukru nebo večerní dobrůtky u televize jsou na denním pořádku. O životním stylu ani nemluvě. Výsledek? Průměrný Čech má ve svých střevech 1 – 7 kg nenatrávené potravy! Šílené číslo, že? Jde většinou o pozůstatky těžko stravitelných jídel, se kterými si špatně fungující střeva nedokáží poradit a vylučují je velmi pomalu. Tyto zbytky v nás doslova kvasí a výsledkem je právě plynatost, průjem, bolení břicha…

Doplňky stravy jedině kvalitní!
Zjednodušeně se dá říci, že většího efektu dosáhneme kombinací přesně specifikovaných ingrediencí, což v tomto případě jsou: specifické přátelské bakterie, inulín a vláknina. Tato vyvážená směs se nazývá symbiotikum. Různých přípravků obsahujících pouze živé kultury nebo jen vlákninu je totiž spousta. Přátelské bakterie, inulín a vlákninu v přesném poměru obsahuje na našem trhu doplněk stravy ColonFit. ColonFit vyrábí česká společnost TOPNATUR s.r.o.

Pokud se tedy rozhodnete začít něco dělat se svým zažíváním, při nákupu doplňků stravy přemýšlejte a pečlivě si nastudujte, co vám lékárník nabízí. Rozhodně se neřiďte jen cenou. Stejně jako jinde, i tady platí přímá úměra – čím levnější, tím horší. Určitě neprohloupíte, když se před nákupem poradíte se svým lékařem. Také počítejte s tím, že požadovaný efekt se dostaví až po nějaké době. Zázračné pilulky, které by člověk spolkl a měl střeva rázem čistá a zdravá ještě nikdo nevymyslel.

Hlavně svému zažívání věnujte alespoň trochu pozornosti. Jde o vaše zdraví. A ať už vsadíte na zdravou stravu nebo kvalitní přírodní preparáty, rozhodně neprohloupíte.

Více na www.pomahameonkologii.cz